Dodany: 2012-11-09 13:55:20

 

Podział geodezji Geodezja jest nauką o mierzeniu można według tego kryterium a raczej jako kryterium wymiarów podjąć próbę dzielenia tej nauki. Podział ten przebiega bardzo schematycznie w takim wypadku dzieli się na geodezję niższą i wyższą przekonuje geodeta wrocław.

 

Geodezja niższa polega na tym, że przedmiotem jej badań są powierzchnie o wymiarach małych bardzo małych w porównaniu do rozmiarów Ziemi przekonuje geodeta wrocław. W geodezji wyższej mamy do czynienia wtedy kiedy w grę wchodzą bardzo duże powierzchnie całych miast przeważnie to zawsze więcej niż 750 km kwadratowych zaznacza geodeta wrocław. Tak właśnie na dziś dzień wygląda zasadniczy podział geodezji.

 

Według przyjęcia innych kryteriów podziału często mniej praktycznych możemy wyróżnić np. geodezję satelitarną, astronomiczną, gospodarczą, kartografię, rachunek wyrównawczy, topografię, teledetekcja i geodezja fizyczna. Trudno sobie wyobrazić, że jedna nauka może mieć aż tyle twarzy wraz z rozwojem technologi pojawiają się zupełnie nowe i coraz bardziej unikalne dziedziny, nabierają one z czasem coraz większego znaczenia i stają się wiodącym punktem w nauce mimo, iż na początku takie nie było.Dodaj nowy komentarz do artykułu Podział geodezji
Nick: