Dodany: 2012-08-17 10:26:56

 

Systemy solarne dwu obiegoweSystemy solarne mogą mieć różną wydajność tak jak kolektory prozniowe które są jedną z ich wersji od wieków wykazują się lepszą wydajnością. Cała wydajność kolektory prozniowe i wszystkich innych zresztą opiera się na kilku prostych mechanizmach.

 

Między innymi ich głównym motorem jest obiegowość czyli ile razy dane ciepło może być wykorzystane do ogrzania domu czy posiadłości. Im niższa tym mniej razy i mniejsza obiegowość co prowadzi do większego zużycia ciepła. Dwu-obiegowe kolektory prozniowe pozwalają na dwukrotne zastosowanie tego samego raz wchłoniętego ciepła. To niebywały plus o wartości ponad czasowej.

 

Nikt za pomocą samych tylko kolektory prozniowe nie będzie w stanie poradzić sobie w dłuższym dystansie bez zastosowania nowszej, pełniejszej i skuteczniejszej w swoim działaniu techniki oraz metod całkowicie innych nowych za którymi już wkrótce czas nie będzie nadążał. Systemy dwu-obiegowe powoli zastępują starsze twory jedno-obiegowe. Tak tworzy się historia i powstaje przyszłość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Systemy solarne dwu obiegowe
Nick: