Dodany: 2012-08-17 10:12:01

 

Elementy instalacji solarnychInstalacje solarne tak jak wszystko dookoła nas ma swój skład. Są one zbudowane z wielu różnorakich elementów. Pierwsze to te które widzimy są one największe i odpowiadają ze generalne funkcje naczelne jakie ma sprawować dana instalacja solarna, przy kolektory prozniowe tak jak i przy innych tego typu obiektach mamy do czynienia z wieloma częściami składowymi o mniejszej lub większej wadze.

 

Najważniejszym i głównie rozpoznawalnym elementem składowym kolektory prozniowe jest ekran. Ekran to szklana konstrukcja, szkło, prawie jka lustro tyle, że o wiele mocniej skupia promienie słoneczne jak soczewka i przekazuje tak zebraną energię do dalszych elementów kolektory prozniowe.

 

Te elementy to dwa przewodniki, tak zaprojektowane aby nie pozwalały na dużą utratę ciepła w trakcie przewodzenia i przekazywania energii w dalsze tory jak najdalej. Kolejne składniki to instalacja do rozprowadzania ciepła po powierzchni domu. Widoczna część kolektora to tylko pewna część całego mechanizmu jakim jest kolektor, pewien wycinek, część..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Elementy instalacji solarnych
Nick: